ЦСКА 1948 стартира с тотален разгром участието си в "А" софийска футболна група.

"Армейците" нанесоха унизителна загуба на единайсеторката на Люлин, надделявайки с категоричното 8:0, като гости.

Отборът на Валентин Илиев игра срещу съперника си на стадиона във втори микрорайон в столицата.

Двубоят бе наблюдаван от около 400 зрители, като повече от половината от тях подкрепят "червените".

Гостите от ЦСКА 1948 откриха резултата в десетата минута, когато нападателят Йоан Маринов матира с хубав удар с глава вратаря на Люлин Виолин Георгиев.

В 30-ата минута Йоан Маринов порази за втори път мрежата на Люлин, което накара привържениците на армейците да изригнат с мощни възгласи "ЦСКА! ЦСКА!" и "Полудяваме, ние сме армейците".

При 2:0 играчите на Вальо Илиев натиснаха още повече газта и това доведе до три бързи попадения.

Първо Кирил Атанасов опъна мрежата за 3:0. Младият футболист стреля прецизно с десния крак и Виолин Георгиев трябваше отново да види топката зад гърба си.

В 37-ата минута капитанът на ЦСКА 1948 Давид Стоянов също имаше повод за лична радост - той се включи при контра акция на своите отляво, получи точен пас и с шут в обратния ъгъл направи 4:0. Скоро след това Едуарт Атанасов завърши с гол многоходово нападение на гостите, преминало отново през зоната на лявото крило - 5:0.

В 73-ата минута се стигна до дузпа за "червените", но Атанас Кръстев я пропусна. Това не помрачи настроението на гостите и в 77-ата минута Едуарт Атанасов вкара за 6:0. 180 секунди по-късно се стигна и до гол №7, чийто автор стана Радослав Димитров. Той оформи и оказалото се крайно 8:0, малко преди последния сигнал в мача.