Тимът на ЦСКА 1948 записа 9-ата си поредна победа за сезона. В дербито на "А" ОФГ - Юг, "червените" надвиха Левски-Раковски с 3:0 в първото "вечно дерби" в историята си. Точни във вратата на "сините" бяха Георги Божилов, който се разписа два пъти и капитанът на отбора в срещата - Калоян Стефанов.

Загубата на "сините" бе изгледана на живо от спортния директор на Левски - Станислав Ангелов-Пелето, а на стадион "Раковски" имаше около 200 зрители.

ЦСКА 1948 поведе в резултата още в 1-ата минута на двубоя след брилянтно изпълнение на фаул на Георги Божилов. В следващите минути Левски-Раковски опита късмета си на няколко пъти, но ударите не срещнаха противниковата врата. В 16-ата минута дойде първата опасна атака за "червените". Левскарите получиха нова възможност да изравнят резултата, но защитата на тима на Вальо Илиев бе безпогрешна. Последваха силни минути за "сините", но до гол отново не се стигна. В 28-ата минута Калоян Стефанов удвои преднината на ЦСКА 1948 след силен удар. Малко преди края на редовното време Борислав Трендафилов остана сам срещу вратаря на Левски и можеше да направи резултата класически, но пропусна.

Само 6 минути след началото на второто полувреме Георги Божилов оформи крайното 3:0. До края на мача Левски упражни натиск, но безброй пропуски лишиха "сините" дори от почетно попадение. В 56-ата минута Божилов за малко да оформи своя хеттрик след като успя да прескочи противниковия вратар, но топката мина над гредата.

ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ-РАКОВСКИ 3:0

1:0 Георги Божилов (1"), 2:0 Калоян Стефанов (28"), 3:0 Георги Божилов (51")

СТАДИОН: Раковски , 200 зрители

ЦСКА 1948: Кристиян Дяков, Герман Петров, Илиян Генадиев, Давид Стоянов, Борислав Ангелов, Калоян Стефанов, Радослав Димитров, Атанас Кръстев, Георги Кънчев, Георги Божилов, Борислав Трендафилов

ЛЕВСКИ-РАКОВСКИ: Мартин Асенов, Петър Христов, Борислав Павлов, Стоян Димов, Кристиян Бачев, Борис Йорданов, Никола Димиторов, Аксел Кара, Ивайло Георгиев, Димитър Андонов