Лидерът в класирането на Североизточната "В" група Спартак 1918 (Варна) направи поредния си убедителен мач, като прегази с 6:0 Бенковски (Бяла). Въпреки работния ден и лошите метеорологични условия, над 200 фенове подкрепиха варненския тим. Домакините не оставиха никакъв шанс на съперника и изпълниха прогнозата на треньора си Димитър Трендафилов за много попадения. Те имаха да си връщат за изненадващото равенство от есенния полусезон. Атаките се заредиха от самото начало и головете на закъсняха. В 12-ата минута защитникът Станислав Иванов засече с глава центриране отляво в мрежата. Малко след него Андреев и Ганчев пропуснаха да удвоят, но това все пак направи Георги Димитров в 23-ата минута. Спартак уби интригата в мача малко преди края на полувремето. В 42-ата минута Илчо Илчев бе изведен сам срещу вратаря след две ефектни двойни подавания и забоде топката в ъгъла за 3:0.

На полувремето треньорът на домакините Димитър Трендафилов направи и трите си смени, за да даде шанс за изява на Дарин Андонов, Станислав Желязков и Румен Александров. Те влязоха на мястото на Дончев, Андреев и Илчев. Капитанската лента сложи младият Георги Димитров. Александров се отчете с попадение в 66-ата минута, когато спря топката в наказателното поле след корнер и я прати мощно в мрежата. Спартак продължи да реди атаките, но чак в 89-ата мин се разписа Симеон Ганчев, след като навърза няколко бранители в наказателното поле, финтира вратаря и от малък ъгъл намери мрежата. В продължението Пламен Иванов се измъкна от защитата и по диагонал от наказателното поле разстреля вратаря за крайното 6:0.

Това е втората най-голяма победа за Спартак този сезон след след успеха със 7:1 над Белица през септември. Варненци са убедително на първото място в класирането, като събраха 58 точки, а гостите остават на 10-а позиция. В неделя "Спартак" гостува на "Черноморец" (Бяла).