Спартак (Плевен) започна по отличен начин участието си в Трета лига. "Синьо-белите" победиха с 2:1 като гост Вихър (Славяново), а в игра се появиха и трите нови попълнения, дошли от ЦСКА 1948, Атанас Кръстев, Едуард Атанасов и Станислав Желязков. Кръстев дори се отличи с асистенция за първия гол на плевенчани.

Спартак (Плевен) стартира в Трета лига с група от 20 футболисти

Спартак ще разчита на 20 футболисти за Трета лига, двама са от ЦСКА 1948

Атанас Кръстев и Станислав Желязков подсилиха изпадналия при аматьорите тим

Най-дълго на терена се задържа Стенли Желязков, който изигра пълни 90 минути. Бойко Цветанов пък заложи на Наско за 80 минути от срещата, докато Атанасов се появи като резерва малко преди края на мача.

Головете бяха дело на Христо Спасов. След успеха спонсорът на клуба - Иван Динов изрази задоволството си от победата и обяви, че в следващите дни футболистите ще получат завишена премия за тази победа.