Марица (Пловдив) записа катастрофална загуба с 0:5 от Загорец.  В състава на жълто-сините преобладаваха почти изцяло момчета на 16-годишна възраст, съобщава Plovdivderby. Голяма част от опитните играчи останаха в Пловдив, тъй като все още подкрепят Петър Курдов.

Първото полувреме завърши при резултат само 1:0 за домакините, което си бе един вид постижение за голобрадите младежи от гостуващия отбор.

След загубата новият треньор на маричани Кирил Андонов заяви. Който дошъл - дошъл. Това ще са играчите, на които ще разчитаме до края на шампионата. От ръководството на клуба вече са категорични, че дадоха достатъчно време на всички играчи да си помислят и да решат, дали ще се завърнат в тима или няма да се явяват на тренировки. Повече компромиси решихме да не правим", заяви Андонов.