В среща от 8 кръг на Североизточната „В" АФГ футболистите на ФК"Шумен 1929" победиха с категоричното 7:1 на градския стадион „Панайот Волов" гостуващия тим на ФК"Бенковски"(Бяла обл. Русе), пише "365football.bg". Головата серия за домакините започна Пол Отофе в 20 мин. след което Густаво в 25 мин. увеличи на 2:0 при който резултат завърши първото полувреме. През втората част домакините отбелязаха пет попадения във вратата на гостите чрез Густаво в 50 мин. гостите чрез Борислав Иванов от дузпа в 58 мин. намалиха на 3:1, Живко Герчев в 68 мин. покачи на 4:1, в 70 мин.

Асен Симеонов едва влязал в игра отбеляза красив гол за 5:1, в 80 мин Антонио Илиев вдигна на крака публиката с отбелязан нов гол за 6:1 и в последната 90 мин. отново Густаво надигра защитниците на „Бенковски" и направи резултата класически 7:1.

Въпреки, че срещата не беше трудна за ръководене главният съдия Илия Караколев от Варна показа 7 жълти картони за нарушения в централната част на игралното поле на Даниел, Пол Отофе и Станчо Димитров от Шумен, от състава на гостите - Мартин Борисов, Цветан Ганев, Пламен Божанов, Дамян Дамянов - също бяха своевременно наказани. Днешната победа на „Шумен 1929" е пета за този сезон - спечелените точки 15. В следващия 9 кръг 10.10.2015 г. (събота) от 16,00 часа  „Шумен 1929" гостува на ФК"Две могили"(Две могили).