Отборът на Арда (Кърджали) не успя да победи при визитата си на Гигант (Съединение) в мач от деветия кръг на Югоизточната Трета лига и срещата завърши 1:1.

По този начин играчите на Елин Топузаков загубиха лидерската си позиция, тъй като основният конкурент Загорец победи с 2:0 Борислав (Първомай) и така изпревари амбициозния си съперник за професионалния футбол. Кърджалийци доминираха почти през цялото време, но домакините се бранеха храбро и в продължение на 90 минути се стремяха към нулевото равенство, спазвайки тактическите указания.

Два гола на Арда бяха отменени, а домакините поведоха в последните минути на двубоя. Последвалият щурм даде резултат и Георги Стефанов успя да изразни в самия край - 1:1. Така Арда има 23 точки, докато лидерът Загорец е с 25. Гигант пък записа малко очаквана точка и вече има пет в актива си, но остава на предпоследно място.

Владислав Мисяк за годините в Левски, работата с Топузаков и амбициозния проект на Арда

Владислав Мисяк пред ТОПСПОРТ за годините в Левски, работата с Топузаков и амбициозния проект на Арда

"Силно се надявам Левски да бъде шампион, но не вярвам това да се случи през тази година"