Със срещите от втория кръг на груповата фаза в групи "B" и "C", петият ден от 11-то издание на IT лигата отново донесе много емоции и неочаквани резултати.

В първата среща за вечерта, тимът на Проксиад спечели с убедителното 5:0 срещу Куикстарт като резултатът бе оформен още през първото полувреме след хеттрик на Георги Иванов-Гонзо и попадения на Димитър Митрев и Христо Ганев.

През втората част тимът на Куикстарт се опита да се върне в срещата, но освен няколко опасности пред вратата на Проксиад не успя да постигне нищо.

Втората среща от група "B" противопостави един срещу друг отборите на ГИС и Ви Ем Уеър. ГИС бяха през цялото време водещи в резултата след хеттрик на Иванов Димитров и попадение на Божидар Попадийски, но срещу себе си имаха един перфектен Петко Минков от тима на Ви Ем Уеър, който с 4 си гола обърна резултата и даде победата на тима си с 5:4. Един гол добави също играещият треньор на тима Христо Ганев.

В група "C", соченият предварително за фаворит тим на Джонсън Контролс и във втората си среща не успя да постигне победа, като едвам се добра до равен резултат срещу ЦАПК Прогрес 2:2. Точни за Джонсън Контролс бяха Боян Бонев и Даниел Пейчев. Головете за ЦАПК Прогрес реализираха Евгени Ганчев и Александър Миланов.

В последната среща за вечерта, тимът на Лирекс спечели с 3:1 срещу Юникодерс и си осигури място в директните елиминации. Головете за победители отбелязаха Владислав Петков на два пъти и Руслан Ангелов. Почетното попадение за Юникодерс в края на срещата бе дело на Ивайло Горетов.