Три минути преди началото на дербито Хасково - Димитровград, завършило 3:0, лумна пожар на стадиона. Причина за пламъците бяха хвърлените от ултрасите бомбички. Една от тях запали сухите треви пред сектора на агитката на домакините. Своевременната намеса на помощния персонал предотврати разрастването на огъня. В крайна сметка изгоря 10 квадрата треволяк. Заради невъздържаното поведение на ултрасите „червено-белите" могат да понесат доста тежко наказание - лишаване от домакинство за един мач и глоба до 1000 лева.

Около 1200 зрители дойдоха на „Ямача" за дербито на региона в Югоизточната "В" група. Сред тях бяха кметът на Димитровград Иво Димов и помощник-градоначалникът на Хасково Минко Ангелов, който е и президент на клуба на домакините. И двата тима имаха шансове да открият резултата, но първи го материализираха хасковлии с гол на Юлий Шекеров в 43-ата мин.

В началото на второто полувреме гостите можеха да изравнят, но Живко Митев прати топката в ръцете на вратаря на домакините Емил Данчев. В 53-ата Недялко Хубенов открадна топката в центъра и като на парад мина през половината на „синьо-жълтите", навлезе в пеналта и майсторски мушна топката покрай вратаря, за да покачи на 2:0.

Третото попадение може би е най-куриозният гол от началото на първенството. Пет секунди, след като влезе като смяна Митко Алексиев, беше в прегръдките на съотборниците си като голмайстор. Младият футболист получи топката в центъра на игрището след ювелирен пас на Николай Манчев и без да се колебае стреля, а вратарят на димитровградчани изгледа как топката влиза под гредата за трети път.

За първи път от доста време насам под козирката имаше барче. Наред с безалкохолните напитки се продаваше бира, наливна и в кутийки. Продажбата на алкохол по време на мачове е забранена, припомня хасковският ежедневник „Новинар ЮГ".