Футболистите на ОФК Пирин победиха Септември от София с категоричното 4:0, пред погледа на около 1500 зрители в Благоевград. В първия мач на електрическо осветление на стадион „Христо Ботев" от 10 години насам "орлетата" тотално надиграха съперника си, като не му оставиха почти никакъв шанс през всичките 90 минути.

Срещата започна с натиск на домакините, които натикаха съперника в половината му, но въпреки това стигаха трудно до чисти голови положения. Удари на Костов и Стоев затрудниха вратаря на гостите, а един път и защитник изчисти от голлинията на Септември.

Впечатляващ повторен дебют за Пирин направи Станислав Бачев, който вкара първите два гола в срещата, пише "Е-79". Отбраната на гостите рухна в 33-та минута, когато Бачев бе най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза за 1:0.

Пет минути по-късно сметката на Бачев и Пирин нарасна с още едно попадение, като отново той бе точен с глава, след центриране от корнер.

В края на полувремето резултата стана класически, след попадение на Давид Гълъбов, който засече центриране на Кацимерски.

През второто полувреме двубоя видимо се успокои, като благоевградчани отново владееха инициативата.

В 54-та минута красиво двойно подаване между Костов и Мутавджийски бе завършено безапелационно от последния за да фиксира крайния резултат.