Пирин (Гоце Делчев) и Септември (Симитли) завършиха 1:1 в контролна среща, която беше първа това лято за домакините. Двата отбора, доскоро в професионалния футбол, направиха интересен мач с доста динамика и положения. Те ще бъдат през новия сезон част от Югозападната Трета лига.

Първото попадение в мача беше дело на Крум Николов от Септември (Симитли). До гола се стигна след чудесно проведена атака през левия фланг чрез асистенция на Михайлов. 7-8 минути по-късно септемврийци допуснаха колективна грешка в защита, поради което съдията отсъди дузпа в полза на домакините. Разписа се централният защитник Иван Макриев.

Старши треньорът на Септември Стефан Гошев коментира, че на този етап от подготовката е доволен от представянето на момчетата. "Това, което бяхме планували да се случи до този момент е изпълнено от футболистите ни. Видяхме, че все още имаме проблеми, които трябва да бъдат решени в двете фази - защита и атака. Все пак треньорският щаб сме доволни, защото видяхме проблемите и имаме достатъчно време да ги отстраним", подчерта Гошев.

"Доволен съм от отбора като за първи мач. Новите попълнения също ми харесаха", заяви изпълнителният директор на Пирин (ГД) Костадин Гуцев.

Следващата контрола на Септември е тази събота от 18.00 часа в Крупник срещу Беласица (Струмица) от Република Северна Македония. В същия ден, но от 10.00 часа сутринта Пирин (ГД) приема Пирин (Разлог).