Пирин Благоевград спечели гостуването си на Оборище в Панагюрище. На стадион "Орчо Войвода" "орлетата" буквално разгромиха своя съперник с 5:1.

Още до почивката благоевградчани водеха с 2:0. С три гола за победата на Пирин избухна Веско Стойков, като едно от попаденията му бе от дузпа. По един гол вкараха Владислав Шумантов и Димитър Благов, който се разписва в 4-ти пореден мач за благоевградчани. Почетния гол за "Оборище" вкара Филип Чипчев, пише "Е-79".

Особено драматични бяха последните 10 минути на мача. Най-напред главният съдия - международният рефер Николай Йорданов, вдигна директен червен картон на Румен Сандев, който изби от гол-линията топка с ръка. Вратарят на "орлетата" Христо Бахтарлиев обаче спаси дузпата, бита от, влезлия като резерва, Лачов. Драмата стана още по голяма, след като реферът вдигна втори жълт картон на опитния Станслaв Бачев и възпитаниците на Йордан Самоковлийски останаха с 9 човека.

С тази изключително важна победа срещу пряк съперник "орлетата" останаха едноличен лидер на върха във "В" групата. В следващия кръг ОФК "Пирин" приема "Балкан" Варвара.