Възроденият тим на Белите орли записа първа  победа в "А" Областна футболна група. Отборът на Светослав Бърканичков спечели гостуването си на Спартак (Койнаре) с 2:1 и записа ценни три точки в своя актив.

Успехът на плевенските футболисти не дойде никак лесно, тъй като в началото на първото полувреме домакините успяха да поведат, съобщава "Plevensport.eu". До края на срещата "орлите" имаха тотално надмощие, като още през през първата част изравниха. Автор на попадението стана Александър Генов. След почивката доминацията на гостите продължи и логичното се случи. В 79-ата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на Белите орли и Иван Брезоев хладнокръвно я реализира и оформи крайното 2:1 за плевенчани.

В останалите двубои от 2-ия кръг могат да се отличат вторите поредни победи на отборите на Мизия (Кнежа) и Ботев (Комарево), което ги направи временни лидери с по 6 спечелени точки. В Кнежа местният тим надигра с 2:0 новаците от Светослав (Лепица), като попаденията паднаха в последните десетина минути на мача, като преди това домакините изпуснаха цели две дузпи.

В Комарево в дербито на кръга домакините от Ботев стигнаха до убедителна победа над силния тим на Левски (Брест) с 4:1. Изненада се получи в Буковлък, където новият член на групата Ракета надви с минималното 1:0 доскорошния участник в Северозападната "В" група отбор на Ситомир (Никопол). В град Пордим пък местният едноименен тим претърпя загуба от гостуващия Борба (Шияково) с 2:4 и се закотви в дъното на таблицата за временно класиране.

Два двубоя привличат вниманието в следващия 3-ти кръг. В първия си домакински мач от първенството отборът на Белите орли ще посрещне лидера Ботев (Комарево), а в Никопол местният Ситомир ще приеме другия водач - Мизия 2005 (Кнежа). Мачовете са насрочени за 12 септември (събота) от 17.00 часа.