В дербито на Югоизточна „В" група футболистите на Хасково 2009 загубиха с 0:1 в Гълъбово срещата с местния Ботев. Единственото попадение падна в 49-ата минута, а негов автор е Кьосев, пише „Новинар ЮГ". Играчите на треньора Димчо Марков имаха няколко голови положения, но нямаха точност при стрелбата. Първото полувреме беше равностойно. След отбелязването на гола, хасковлии се вдигнаха на щурм, но вратата гълъбовци сякаш беше омагьосана. Така хасковлии регистрираха първата си загуба от началото на сезона.

В друг мач от кръга, Хеброс (Харманли) спечели първите си три точки, след надделя в дербито на опашкарите срещу гостите от Брестник с 1:0. Харманлийци вече са предпоследни, изпреварвайки футболистите от пловдивското село, които имат само 1 точка. Свиленград също се подхлъзна и загуби като гост от Розова долина с 1:2. Така на върха не настъпиха размествания.

Хасково остава първи с 16 точки. Със същия актив, но с по-лоша голова разлика, втори е Свиленград. Трети вече е Ботев, който е само на точка от двата тима от региона. Днес се играха още два мача, Асеновец победи Спартак (Пд) с 2:1, Верея (СЗ) надигра Левски (Карлово) с 1:0, а Гигант (Съединение) и Мастер завършиха 0:0.