Брегалница вкара цели 4 гола на отбора на Оборище, в контролна среща между двата тима.

С голове на Марко Вучетич, Александър Белчевски, Богдан Велиновски и Марко Ранджелович македонският елитен тим от Щип победи втородивизионния състав от Панагюрище с 4:1.

Оборище на Емил Велев-Кокала не успя да се справи с Беласица

Завършиха 2:2

През първата част на срещата по-добре стояха на терена футболистите на Оборище. В 15-та минута Свилен Щерев от фаул извиси топката над изградената стена от македонските футболисти и топката се отби от напречната греда. Две минути по-късно Светослав Читаков изскочи сам срещу вратаря на македонския тим, но не успя да го простреля.

В 26-та минута Марко Вучетич от 20-тина метра с плътен шут изпрати топката под напречната греда на вратаря на Оборище за 0:1. В 36-та минута Свилен Щерев от 23-24 метра от ляво изпрати топката от фаул направи 1:1.

След почивката играта се водеше от отбора на Брегалница. Треньорът на Оборище Емил Велев пусна в игра напълно обновен състав, в който преобладаваха млади футболисти от ДЮШ на клуба. Смените на македонския тим бяха по-равностойни и по-класни и съвсем заслужено головете падаха във вратата на Оборище.

Кокала прибра свой любимец в Оборище

Раиф Мурадов ще помогне на клуба да запази мястото си във Втора лига

След груби грешки на защитата на Оборище Александър Белчевски в 73-та и Богдан Велиновски в 75-та направиха резултата 1:3. В 85-та минута бившият футболист на Локомотив София - Марко Ранджелович с глава изпрати топката в мрежата за 1:4.

Следващият мач на Оборище ще бъде срещу Кариана (Ерден) в събота, 28 януари. Все още не са уточнени мястото и часа за игра.