Реферът на пловдивското дерби в шампионата на Югоизточна „В" група между Спартак и Брестник - Димитър Петков, сложи край на кариерата си.

35-годишният арбитър, свирил 1 мач и в „А" група, захвърли свирката веднага след мача на стадион „Тодор Диев". От Зоналния съвет на БФС в Пловдив разкриха, че са уведомени за бенефиса на Петков. Младият рефер е преценил, че няма никакви шансове в изкачването по стълбичката на съдийските наряди, затова и пожелал да го включат в списък на делегатите за срещите на аматьорите от Пловдивска област.

Самата среща пък протече изключително драматично, като гостите от Брестник стигнаха до победа с 3:2 след обрат в последната 90-ата минута с гол на бившето „канарче" Светослав Асенов. Спартак поведе в в средата на първото полувреме чрец Борислав Никифоров, а секунди по-късно Никола Денев изравни. В 44-ата Владо Байрев отново изведе домакините за 2:1 с точен изстрел от пряк свободен. Костадин Генков вкара за Брестник в 75-ата за 2:2 преди победния изстрел в края на мача на Асенов.

Югоизточна „В" група, 29-и кръг: Левски (Карлово) - Свиленград 1:0, Димитровград - ФК Раковски 0:5, Созопол - Розова долина 3:0, Асеновец - Загорец 2:1, Спартак (Пд) - Брестник 2:3, Тунджа (Ямбол) - Чирпан - играят утре, Спортист (Роза) - Ботев (Гълъбово) 0:3, Гигант (Съединение) - Мастер (Бургас) 0:1, Родопа (См) - Арда (Кж) 0:3 сл., Тунджа (Ягода) - Хеброс (Харманли) 0:3 сл.