Марица продължи с победната си серия в Югоизточната "В" група. "Кършиякалии" победиха с 8:0 Тунджа (Ямбол), предаде news4000. 7 от попаденията паднаха след почивката. Маламов се отчете с хеттрик за пловдивчани.

Възпитаниците на Манол Георгиев започнаха добре срещата и още в 5-ата минута можеха да открият резултата. Тогава непокрит в наказателното поле остана Димитър Байрев, но ударът му с глава бе париран от вратаря Маринов. Само пет минути по-късно след центриране на Учиков от корнер, Райчо Танев намери топката с глава, но стреля в аут. Минута по-късно Юсеинов можеше да отбележи, но отново стражът на гостите бе на мястото си.

Все пак маричани успяха да открият резултата в продължението на първото полувреме. Учиков центрира отдясно от корнер и непокрития Танев от точката на дузпата с десния крак откри. Само две минути след почивката домакините водеха вече с 2:0. Голмайстор бе Станислав Маламов. Той се възползва от грешка в защитата на Ямбол и с прецизен шут удвои.Трето попадение вкара в 50-ата минута Пламен Крачунов. Защитникът се извиси над всички след корнер и матира Маринов. Минута по-късно Маламов вкара втория си гол в мача за 4:0.

Хеттрикът си Маламов оформи в 75-ата минута за 5:0. Тогава той от 5 метра с лек шут прати топката в мрежата. Шестият гол в мрежата на Тунджа отбеляза Ирфан Юсеинов след пас на Байрев. Седмият гол бе дело Станимир Димитров с плонж от пет метра в 84-ата минута. Крайното 8:0 бе оформено в последната минута от Байрев след грешка на вратаря. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на 15 българи загинали вчера на Охридското езеро.