15-ият кръг на Югоизточната "В" група се оказа щастлив за тима на Брестник, който постигна първата си победа в тазгодишното първенство. Тимът от родопската яка на Пловдивска област се наложи с 4:2 над Загорец. Ветеранът Александър Стойчев изведе напред домакините, но до края на полувремето гостите вкараха два гола и хвърлиха в потрес малцината зрители, дошли да наблюдават срещата.

Брестничани излязоха преобразени през второто полувреме и стигнаха до успеха. Най-напред Найден Рашков отбеляза за 2:2 в 64-ата минута. Последваха попадения на Марио Георгиев в 79-ата и Борис Благоев в 88-ата минута, които донесоха победата на домакините.

Брестник остава на последното място в Югоизточната "В" група, но вече има в актива си цели 4 точки.

Кандидатът за "Б" група и лидер в класирането Хасково се издъни, завършвайки 1:1 с Левски (Карлово) на стадиона в град Раковски, където изтърпяваше наказанието си лишаване от домакинство.