Пловдивският Спартак стресна с 3:0 в контролна среща аматьорите от село Царимир, от където е родом олимпийският ни шампион по вдигане на тежести Асен Златев.

„Гладиаторите" затвориха първата час на спаринга с един гол преднина. Автор на попадението в 35-ата минута след шут от границата на наказателното поле бе младият Иван Филипо. След почивката Станимир Георгиев и Мариян Иванов оформи крайният резултат в проверката.

За първи път след две седмици на вратата на пловдивчани застана Росен Андонов, който се възстановяваше от комоцио, след сблъсъка с ФК Раковски (0:7).

С днешната си победа Спартак (Пд) отчита най-успешната си седмица от подготовката. Играчите на старши треньора  Манол Георгиев вчера удариха с 4::0 като гости Сокол (Марково), а в сряда се наложиха с 4:1 над Марица в село Маноле.