ПФК Брестник 1948 тресна с 5:0 на стадион "Беркут" гостите си от Чирпан в третата си контролна среща от предсезонната подготовка. За тима на треньора Георги Недевски две попадения през първата част реализира Борислав Никифоров. Класиката след почивката оформи привлеченият от Локо (ПД) младок Георги Петров-Геша с хубава тупалка от дъгата. Играещият треньор Сашо Стойчев-Легендата реализира за 4:0, а малко преди края на спаринга гостите си вкараха автогол след корнер.

"За три мача вкарахме 14 гола, което никак не е малко. Много съм доволен от старанието на футболистите, но трябва да е ясно, че големите натоварвания тепърва предстоят", заяви пред Топспорт.бг старши треньорът на брестничани Георги Недевски.

В събота тимът от Родопската яка играе контрола с Гигант (Съединение), но все още не е ясно къде ще се проведе.