"Спартак 1918" спечели с 2:1 дербито от третия кръг на Североизточната "В" група срещу създаденият от феновете на "Спартак" клуб - ФК Тополите. Освен с трите гола двубоят ще се запомни и с изключителния си заряд на терена и по трибуните. Двата тима си скочиха изключително здраво, за което говори огромният брой жълти картони - 10, по 5 за всеки от съперниците. Около 75-ата мин и на трибуните стана екшън. Оформилите се два лагера от привърженици влязоха в ръкопашна схватка, която завърши и с арестувани. Полицаите и охранителната фирма се намесиха, за да потушат мелето, в което бяха използвани и доста от седалките от сектора зад едната от двете врати.

На терена пък имаше доста голови ситуации и пред двете врати. Все пак в 15-ата минута Иван Караджов откри за фенския клуб с удар от 10-ина метра в горния ъгъл на Марков. До края на първото полувреме Денислав Андреев за домакините и Марин Петров за гостите пропуснаха по едно чисто положение.

Втората част продължи в същото темпо, като първо удар на Георги Няголов от "Спартак 1918" бе спасен от вратаря, а след това Марин Петров и Румен Александров не бяха съобразителни при отлична атака и бяха победени от защитатата на домакините. В 72-ата мин резултатът бе изравнен. Виктор Драголов стреля мощно и нацели напречната греда, а Денислав Андреев вкара с глава отбитата топка. Само една минута преди края на редовното време пък в опита си да изчисти топката след центриране от фаул, Живко Бояджиев си вкара автогол с глава и двубоят завърши 2:1.

Въпреки крайния резултат, феновете аплодираха бурно своите любимци и ги окуражиха с аплодисментите си след края на двубоя. Те стояха в сектора, в който винаги са окуражавали любимците си и създадоха страхотна атмосфера, невиждана на доста стадиони в "А" група.