Без да се напряга Ботев преодоля и 14-ия си противник в Югоизточната "В" група. "Канарчетата" треснаха с 5:0 гостите си от Стамболово в мач от 15-ия кръг на шампионата. Дълго възпитаниците на треньора Марин Бакалов не успяваха да намерят верният път към вратата на съперника. Към края на първата част Наско Курдов обаче експлодира с хеттрик за 2 минути

Таранът получи непокрит пред вратарското поле в 38-ата минута. Последва елементарен финт и удар покрай вратаря в десния му ъгъл за 1:0. Веднага след изпълнението на удар от центъра, домакините отнеха топката и организираха флангова атака. Какалов центрира, а за Курдов не бе проблем да реализира с глава. Машината за голове на Ботев след още една минута отново вдигна на крака зрителите. С бомба от 30 метра Курдов даде заявка за "Гинес" - 3 гола за 2 минути.

След рекордната голеада на Наско, Димитър Байрев нацели гредата, а Какалов левия стълб. Нападателят намери все пак целта в 49-ата, когато изскочи сам срещу Лазаров.

"Канарчетата" продължиха да играят за още голове, но стражът на гостите показа, че заслужава място в тим с по-големи цели от тези на Стамболово.

Наско Курдов оформи головата си сметка от мача на четири с попадение в 81-ата, когато резервата Хаджифейзула навърза защитата на Стамболово. Минута по-късно център нападателят на Ботев вкара след пас на Какалов, но голът не бе зачетен поради засада.

Ботев:1. Пет. Стоичков, 17. П. Фанев (75 - 18. Роналд Донев), 4. Вл. Байрев, 5. Анг.Рахов, 26. Ант. Отнянов, 20. Ник. Манчев, (65 - 18. Ридван), 19.В. Гуджев, 3.Дим. Байрев, 7. Свет. Асенов, (65 - 16. Ил.Христов), 14. Г. Какалов, 25. Ат. Курдов.

Стамболово: 1. Хр. Лазаров, 5. Ник. Косуков, 10. Сайдуш (78 -Драг. Колев) 8. Сам. Шерков, 7. Зл. Николов, 13. Д. Хаджиев, 2. Дж. Адем, 17. Бир. Мурад, 9.Юл. Шекеров, 11. Хр. Запрянов.

Рефер: Валентин Станчев (Сливен)