Пловдивският Ботев продължи с мощния си рейд в шампионата на Югоизточната "В" група.

"Канарчетата" на Марин Бакалов удариха с 4:0 в тренировъчно темпо гостите си от Чирпан, чийто наставник е бившият треньор на пловдивчани Тенчо Тенев. В 16-ата минута Пейо Батинов с тупалка от 25 метра прехвърли вратаря Апостолов откривайки головата сметка в мача. Централният нападател Димитър Байрев пък удвои в 57-ата след като засече с крак центиране отляво на Асенов.

Васко Гуджев намери в 69-ата Илиян Христов, който с глава от 6 метра препарира за трети път вратаря на гостите.

В 84-ата Асенов центрира отляво, Площаков пропусна топката и Илиян Христов от 4 метра на празна врата вкара втория си гол в мача и четвърти за Ботев.

Повторен дебют за Ботев записа халфът Стефан Учиков. Опитният футболист дори сложи капитанската лента, която му повери Недко Миленов.
Още в 7-ата минута пък терена с контузия напусна Стефан Костадинов.

В друг мач Марица падна в Пловдив от Гигант Съединение с 0:1