Без контузената си звезда Атанас Курдов Ботев победи Марица в дербито на кръга в Югоизточната „В" група. „Канарчетата" започнаха вихрено и още във 2-ата мин Владимир Байрев уцели напречната греда. 2 по-късно Ризван Хаджифейзула откри резултата с удар отблизо.

Той окончателно уби интригата в срещата с второто си попадение в 11-ата мин. Канарчетата продължиха да диктуват темпото и бе въпрос на време да вкарат още голове. В 30-ата мин бившите играчи на ЦСКА Тодор Тимонов и Йордан Минев разиграха красива комбинация като защитникът я завърши с рядко красиво воле за 3:0. Самият Тимонов 2 минути по-късно премина през 3 защитници на Марица и вкара четвъртия гол за домакините. До края на полувремето Марица не успя да застраши нито веднъж вратата на Ботев.

След почивката темпото спадна, като на два пъти Тимонов и Ризван пропуснаха да увеличат аванса на Ботев. В 72-ата ветеранът Стефан Учиков от Марица изпълни перфектно пряк свободен удар, но вратарят на Ботев изби топката. Минута преди края Николов спаси вратата си от сигурен гол след удар на Матански от Мярица. Двубоят бе ръководен от дамска съдийска бригада от Пловдив.

Преди мача всички на стадиона отдадоха почит с минута мълчание на починалия бивш президент на БФС и БОК Иван Славков.