В подновеното първенство на Югозападната "В" група отборът на Ботев (Ихтиман) постигна трудна, но заслужена победа над Септември (Симитли) с 1:0.

Победното попадение вкара Николай Стоянов в 47-ата минута на срещата. Нападателят влезе на почивката и раздвижи играта на домакините, което даде резултат.

През първата част опасностите пред двете врати почти липсваха, а гостите могат да съжаляват за пропуснатите на два пъти възможности. Те дори вкараха попадение, но съдията го отмени поради засада. Домакините от Ботев имаха малко шансове да отбележат през това полувреме.

През втората част падна и победното попадение, което бе дело на Николай Стоянов в 47-ата минута на срещата.

След попадението домакините се дръпнаха назад, за да запазят резултата и да си гарантират трите точки. Гостите от Симитли пробваха на контраатака да стигнат поне до изравняване, но блестящи намеси имаше вратарят на домакините.

В състава на Септември играе нападателят Методи Стойнев, който обаче доста е понатежал, но все още играе безукорно с кълбото. Въпреки неговите усилия гол за гостите не падна.

Така домакините записаха ценни три точки в борбата за оцеляване. Леко неприятно впечатление направи съдийската бригада с главен съдия Буров, който с отсъжданията си изнерви и двете треньорсик ръководства.