Дербито на софийската АОГ-Север между отборите на Левски (Чепинци) и Надежда (Доброславци) бе белязано от грозни сцени, съобщи сайтът vitoshanews.com. Един от съдиите на срещата бе бутан, бит, а мачът бе пред прекратяване.

Ето и репортажът на колегите за мача:

"Слънчев, топъл неделен априлски следобед. Супердерби между втория и първия във временното класиране на столичната АОГ-Север. Надъхана и емоционална публика, класни футболисти и от двата отбора, елитни съдии с опит в професионалния футбол, опитен и доказан дежурен делегат...Наглед всички предпоставки за приятен футбол и емоции с марка "Четвърта дивизия" на България бяха налице.

Жалко, че станахме свидетели и на грозни сцени през второто полувреме...Това малко затъмни приятната картинка от мача в село Чепинци между местния Левски и Надежда (Доброславци). Похвала заслужава и ръководството на домакините, което е направило буквално чудеса, за да направи игрището и инфраструктурата около него в приличен вид, отговарящ на критериите за лицензиране. Чепинци вече се радва на чисто нови съблекални, както и на европейско изглеждащи резервни скамейки.

До фаталната 65-ата минута всичко си беше така, както си трябва за такова регионално дерби. Бързам да кажа, че и съдийската тройка в състав: Тихомир Алексов, Георги Великов и Красимир Миланов се представи на висота.

Славен отбор тръгва по нов път

Спартак (Пловдив) се възражда

В началото на срещата домакините упражниха силен натиск, който беше увенчан с успех в 9-ата минута. Тогава Пламен Горанов се възползва от груба грешка на стража на гостите Асен Асенов, който изпусна топката след центриране в краката му и отблизо довкара в мрежата - 1:0 за Левски!

Попадението хвърли в луд възторг екзалтираната публика на "сините". Над 200 души имаше около терена. Най-елитната част от тях се бяха настанили в импровизираната "ВИП-ложа", представляваща пластмасова маса и столове около нея. Масата беше препълнена от студени спиртни напитки - най-вече домашна ракия в пластмасови чаши и ледена бира. На метър от ВИП-а цвърчеше скара - дробчета, кебапчета и кюфтета, с които си замезваха "баровците". До близкото дърво беше паркирана кола с отворени врати, от която дънеше до дупка сръбска музика. Най-котиращи се бяха двамата великани на югофолка - Шабан Шаулич и Мирослав Илич.

По-младите фенове на Левски пък се бяха настанили малко по-наляво. Те също слушаха музика от отворен автомобил, но предпочитанията им бяха малко по-различни - предимно рап.

Тимът на Надежда бързо изравни играта и в 24-ата минута успя да изравни. Разписа се Георги Веселинов с топовен шут от близо 20 метра, който се заби неспасяемо под гредата въпреки плонжа на вратаря Николай Трендафилов. След това се заредиха опасности и пред двете врати. Бързите Борислав Борисов и Даниел Николов изтормозиха с пробивите си отбраната в синьо-черно. Защитниците на Левски се опитаха да респектират противника с твърди влизания. С добрите си намеси се отличи Велислав Колев - син на легендата на Литекс Стефан Колев.

До почивката изгодни положения пропуснаха Борисов и Николов от тима на Доброславци.

През второто полувреме преобладаваха нервите, грешните отигравания и хаосът властваха на терена. Качеството на играта драстично спадна. В 48-ата минута Борисов получи пас около точката на дузпата, обърна се и стреля, но прекалено слабо в ръцете на Трендафилов.

И така се стигна до скандалните сцени в 65-ата минута. Цялата лудница стана заради една правилно вдигната засада от страничния съдия Краси Миланов. Човек от публиката на домакините хвърли бутилка с минерална вода по него, а след това му налетя и го изрита отзад в краката. Настъпи масово меле до тъчлинията, в което много-много не се разбра кой кого бута, ръга и псува. Благодарение на навременната намеса на хората от щаба на Левски и на дежурния делегат страстите бяха овладяни, а хулиганът изведен от терена. Главният рефер Тихомир Алексов заплаши, че мачът ще бъде прекратен, ако ексцесиите продължат. В крайна сметка срещата успя да завърши благополучно.

Фатална за домакините се оказа 85-ата минута. Тогава Боби Борисов засече от въздуха едно центриране от дясното крило и опъна мрежата, за да донесе безценните три точки на Надежда (Доброславци) - 1:2.

В добавеното време на мача ветеранът Иво Стоянов от Левски изпълни перфектно пряк свободен удар и беше на сантиметри от изравнителен гол. С решителна намеса обаче се отличи стражът Асенов, който изби с върха на пръстите си шута над напречната греда в корнер.

След този успех тимът на президента Светослав Цончев вече има 35 точки и дръпна на преследвача от Чепинци със 7."