Белите орли постигна седмата си победа в А ОФГ, надвивайки като гост състава на Чавдар (Бръшляница) в среща от 10 кръг на шампионата.

Възпитаниците на Светослав Бърканичков запазват първото си място в класирането с 21 точки - колкото има и основният им конкурент Ситомир (Никопол). Плевенчани обаче са с по-добра голова разлика. Никополчани също регистрираха победа днес - 3:0 над Ботев (Комарево), съобщава "Плевен Утре".

Петър Гунчев, Александър Янев, Тони Панков и Симеон Симеонов бяха точни за "орлите", които доминираха през целия двубой в Бръшляница, въпреки че полувремето завърши при резултат 1:1. В началото на втората част плевенчани набързо поведоха с 3:1, а десет минути преди края домакините отбелязаха втори гол. Симеонов оформи крайното 4:2 в 90-ата минута.