Трудна, но заслужена победа постигнаха футболистите на Беласица в Петрич срещу новака в Югозападната Трета лига Гранит (Владая).

Пред около 600 зрители и тежко време за игра главният съдия Станислав Апостолов с неадекватните си отсъждания предизвикваше футболисти и зрители многократно.

Още във втората минута домакините можеха да открият резултата, но вратаря на гостите Стоян Десподов бе на мястото си след отлично центриране отляво.

След 6 минути Марти Таушанов изведе отлично Александър Смилков, който продължи посоката на топката към Венци Маламов, но бе изпреварен от стража на гостите. В 10-та минута Ивайло Стоянов от гостите повали Александър Смилков в наказателното поле, но само главния не видя нарушение за отсъждане на дузпа.

В 17-та минута Смилков изведе отляво устремилия се Шамкалов, който извиси топката в наказателното поле на гостите, вратаря Десподов първия път изпусна кълбото, но след това се хвърли повторно и го укроти пред очите на Маламов.

След почивка, дадена от главния съдия за глътка вода, натискът на домакините продължи. Шамкалов  след самостоятелна акция от дълбочина пробяга с топката около 10-тина метра и преди да стреля бе спрян от Георги Гайдаров. По-късно Марти Таушанов изскочи сам срещу вратаря на гостите , но би у него. В 38-ма минута феновете ликуваха, след като Александър Смилков при поредна атака на домакините опъна мрежата зад Десподов за 1:0.

При контраатака на гостите Люцкан Люцканов се възползва от колективна грешка на домакините в защита и отклони насоченото към него кълбо от 2 метра за 1:1. В самия край на полувремето след отлично центриране отляво вратаря на Гранит изпусна топката, но нямаше кой от футболистите на Беласица да се възползва от тази грешка.

След почивката атаките на петричкия тим се провеждаха най-вече по десния фланг, където бързоногият Атанас Карачоров надбягваше с лекота футболистите на Гранит. В 56-та минута влезлия в игра Марин Георгиев насочи топката като по конец към Атанас Карачоров пред наказателното поле на гостите, но вратаря им Десподов го изпревари  за миг преди да стреля.

Две минути по-късно отново Карачоров се понесе на скорост по десния фланг, но бе повален навреме през границата на наказателното поле. Гостите, виждайки безсилието си, прибягваха към нефутболни средства-падаха, провокираха и инсценираха неща, които не са се случили.

В 67-ма минута Юлиян Николов падна като сноп, инсценирайки че е ударен от бутилка с вода, а около него такава нямаше. Разправии и обяснения доведоха до прекъсване на играта за 4 минути. Барикадата Гранит се пропука в 77-ма минута, след като Карачоров с глава след центриране отдясно простреля вратаря Десподов за 2:1.

Четири минути по-късно главният съдия Станислав Апостолов отстрани от игра Диян Райков за влизане с двата крака срещу Атанас Карачоров. Отново нови четири минути прекъсване на играта. Атанас Карачоров със стиснати зъби от болка продължи да тормози зашитата на Гранит. И ако в 85-та минута бе изпреварен за миг от вратаря Десподов, то в 88-ма минута стража на гостите видя топката зад себе си, изпратена от Карачоров за 3:1.

Последва смяна на футболиста и заслужени аплодисменти от присъстващите на стадиона за отличната му игра и двете красиви попадения.

След мача старши-треньорът на Гранит Владая Димитър Мутафов заяви, че победата на Беласица е заслужена и набеди за разправиите на терена единствено главния съдия Станислав Апостолов, който е ощетил и двата отбора с неадекватните си отсъждания.

Ивайло Хаджигаев от треньорския щаб на Беласица обяви футболистите за герои, след като за 7 дни спечелиха три мача.

"Нашите футболисти бяха обиждани и дразнени умишлено от колегите им от Гранит (Владая), като определям техните провокации като селски".

Старши-треньорът на Беласица Саша Симонович сподели:

"Очаквах мача да бъде тежък.  През първата част на срещата пропуснахме няколко чисти голови положения. Поведохме в резултата ,но след груба грешка отзад допуснахме изравняване. През втората част заиграхме по-добре и успяхме да вкараме два гола и с краен резултат 3:1 да запишем трета поредна победа в три мача, изиграни за една седмица. Поздравявам всички наши футболисти и се прекланям пред феновете, които не спряха да ни подкрепят през целия мач. Надявам се техните редици да се увеличават в следващите ни официални мачове. Вече мислим за следващия мач, гостувайки на Левски в Чепинци."