Бдин (Видин) надви Гигант (Белене), в срещата между двата тима от Северозападната "В" група.

Видинският състав продължава да е без загубена точка след днешното 2:0 в Свищов. Двубоят бе от 6-ия кръг на шампионата.

Продължаващият ремонт на базата принуди домакините да посрещнат съперника на стадиона на съседите си. С оглед на показаното на терена бдинци спечелиха напълно заслужено. Те обаче не стигнаха лесно до успеха.

Първото полувреме бе равностойно като пред вратите имаше по две голови ситуации. Пропиляха ги Тихомир Дамянов и Габриел Томов за беленчани и Цветан Цветанов за Бдин. В 28-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Чавдар Върбанов.

Всичко приключи веднага след почивката. Само за три минути Цветан Цветанов на два пъти опъна мрежата на Гигант. Първо в 46-ата се възползва от пас на Стойков, а малко след това засече центриране от дясно на Соколов. Двата гола пасив приспаха домакините и до края мача просто се доигра спокойно.