Аматьорският национален тим на България отстъпи с 0:1 на Република Ирландия в последния си двубой от група 6 на междинния квалификационен кръг на УЕФА Купа на регионите. Двубоят се игра на ст. "Спартак" във Варна.

След равенствата в първите си два мача срещу Румъния и Сан Марино, нашият тим остана на трета позиция в крайното класиране и не успя да се класира за финалите на турнира, виза за където спечели днешният ни съперник, който спечели и трите си двубоя.

Срещата започна равностойно, като през първата част тимът на Йордан Юруков създаде повече положения за гол, най-чистите от които се откриха пред Манолов. След почивката везните се наклониха в полза на гостите благодарение на червения картон на Али в 55-тата минута, който позволи на ирландците да вземат инициативата и да реализират чрез Чамбърс в 70-тата минута.

Съставът на България: 12. Костадин Котев (79 - 1. Александър Марковски), 7. Емил Трендафилов, 4. Георги Маджаров, 5. Боян Стойнев, 20. Радослав Михалков, 6. Ефе Али, 8. Стефан Методиев (60 - 11. Крис Вълчинов), 22. Калоян Радков, 18. Боян Ефтимов (68 - 14. Калоян Петров), 10. Жулиан Манолов (60 - 3. Кристиян Христов), 21. Мартин Кръстев.