Отборът на Кот Д'Ивоар се класира за полуфиналите на купата на Африканските нации, побеждавайки Гвинея с 5:0.

В 12-ата минута бе първата опасност за "слоновете" от Кот Д'Ивоар, когато Калу центрира към Дрогба, който обаче не успя да вкара. В следващата атака и Калу можеше да отбележи, когато достигна една лошо изчистена топка, но също стреля в аут.

Голът все пак не закъсня и в 25-ата минута Кот Д'Ивоар откри, чрез Кейта, който получи топката в наказателното поле и с диагонален шут вкара за 1:0.

В последните минути на полувремето Гвинея изпусна единствената си чиста възможност, чрез Бангура, който не успя да завърши опасна контраатака, стреляйки опасно, но вратарят на "слоновете" Бари Копа изби в корнер.

В началото на втората част отново Бангура имаше възможност, но пак пропусна. в 62-ата Жаби пропусна нов шанс за Гвинея от пряк свободен удар, а топката премина близо до гредата.

От 70-ата минута започна страшното за гвинейците, тъй като те допуснаха цели четири гола в мрежата си.

Първо се разписа Дидие Дрогба, който навлезе в наказателното поле и вкара за 2:0.
Две минути по-късно Калу излезе сам срещу Камара и го заобиколи, след което пусна топката в мрежата за 3:0. В 81-ата минута Яя Туре навлезе в наказателното поле и подаде на Калу, а той вкара четвърти гол за "слоновете".

Пет минути по-късно падна и петият гол. Негов автор бе Баки Коне, който получи хубав пас от брат си Аруна и заби топката в мрежата на Камарас далечен удар.

Така Кот Д'Ивоар се класира за полуфиналите, където чака победителя от срещата Египет - Ангола.