Един от фаворитите за спечелване на КАН 2019 - Сенегал стартира с успех участието си на континенталната надпревара. Тимът победи Танзания с 2:0.

Срещата бе изпълнена с много нарушения, като танзанийците направиха огромно количество фаулове срещу опонента, особено през първата част.

Купата на африканските нации стартира с очакван успех

Домакините от Египет победиха Зимбабве с 1:0

Балде Кейта в 28-ата и Крепин Диата вкараха попаденията за "лъвовете на Теранга", за да донесат трите точки за отбора.

В мача участие не взе голямата звезда на отбора - Садио Мане, след като нападателят изтърпяваше наказание от един мач заради натрупани картони.

Снимка 430559

Източник: EPA/БГНЕС

В по-ранната среща от турнира днес, Мароко надви много трудно Намибия с 1:0, като символичните гости имаха малшанса да си вкарат автогол в предпоследната минута чрез Кеимуине.

СЕНЕГАЛ - ТАНЗАНИЯ 2:0

1:0 Кейта (28"), 2:0 Диата (64")