Актуалният шампион Сенегал стартира успешно настоящото издание на Купата на африканските нации, след като разби с 3:0 Гамбия на "Стад Шарл Конан Бани" в първия си мач от група С на турнира.

"Лъвовете на Теранга" започнаха отлично мача, след като поведоха още в 4-тата минута. Тогава Пап Гей беше точен с шут по земя след асистенция на Садио Мане.

Преди края на полувремето "скорпионите" останаха с човек по-малко на терена след директен червен картон на днешния рожденик Ебу Адамс заради негово грубо нарушение срещу Ламин Камара. Именно полузащитникът удвои преднината на сенегалците в 52-рата минута с удар по земя след подаване на Исмаила Сар.

В 86-ата минута Камара получи топката след пас на резервата Илиман Ндиайе и с невероятен изстрел от дъгата на наказателното поле вкара второто си попадение в мача, с което оформи крайния резултат.

Бивш играч на Левски донесе първа победа на Кабо Верде в турнира за Купата на африканските нации