Домакинът на тазгодишното издание на турнира за Купата на африканските нации Кот д"Ивоар загуби с 0:1 на Нигерия в мач от втория кръг в група "А". В най-интересната среща от турнира за до момента, която се игра пред повече от 60 000 зрители на стадион "Аласан Уатара" в Абиджан, единственото попадение за успеха на "супер орлите" вкара капитанът Уилям Трост-Еконг от дузпа в 55-ата минута. Нарушението бе отсъдено за фаул срещу звездата на нигерийците Виктор Осимен в наказателното поле, като ситуацията бе прегледана със системата за видео повторение, която асистира на съдиите.

Нигерийците първи имаха шанс да отбележат. В осмата минута Виктор Осимен си освободи пространство за удар в наказателното поле и стреля, но малко над напречната греда.

Минута след това Кот д"Ивоар отговори с шут на Кристиан Куаме от вратарското поле, но Стенли Нвабили реагира с изящно спасяване.

В 31-вата минута домакините имаха нов шанс за попадение, след като Секо Фофана получи много свободно пространство около себе си и стреля от далечна дистанция към левия ъгъл, но вратарят спаси.

В 51-вата минута Осимен пръв стигна до топката в наказателното поле на "слоновете", а закъснелият Усман Диоманде го изрита в прасеца, като след 4-минутно преразглеждане с ВАР съдията отсъди дузпа, която Уилиам Трост-Еконг реализира с удар в средата на вратата - 0:1.

В 62-рата минтуа Нигерия можеше да си реши всичко, след като Виктор Осимен стреля с глава от добра позиция, но малко покрай левия страничен стълб.

В 73-ата минута Кот д"Ивоар бе близо до изравнително попадение. Секо Фофана стреля от границата на наказателното поле, но късметът се усмихна на Нигерия и топката премина покрай левия страничен стълб, а това бе и последното интересно положение в мача.

Така "Супер орлите" заемат втората позиция с актив от 4 точки, колкото има и Екваториална Гвинея, докато "слоновете" са трети с 3. Последен в групата е съставът на Гвинея-Бисау без спечелена точка до момента.

Кот д'Ивоар - Гвинея Бисау 2:0 в мач от турнира за Купата на африканските нации

Успешно начало за домакина Кот д'Ивоар в турнира за Купата на африканските нации