В среща от втория кръг в група "В" в турнира на Африканските нации тимовете на Нигерия и Мали не успяха да си отбележат гол и двубоят приключи при резултат 0:0.

Това е първа точка в надпреварата за възпитаниците на Берти Фогтс (на снимката).

Двубоят се игра на стадион „Секонди”. Полузащитникът на Левски Ричард Еромоигбе въобще не се появи в игра и остана на резервната скамейка за втори път.

Срещата не предложи много качествени елементи от играта. Нигерия имаше леко териториално предимство, което обаче не бе материализирано по никакъв начин.

Обафеми Мартинс отправи няколко далечни удара, но това не даде резултат. Второто полувреме бе малко по-интересно, тъй като и двата отбора търсеха попаденията и се откриха доста пространства.

На отсрещната врата не липсваха интересни моменти, като Фредерик Кануте и Мамаду Диара най-често притесняваха отбраната на Нигерия. Халфът на Реал (Мадрид) като че ли пропусна най-чистото положение, след като не успя да уцели вратата с удар с глава.

В края на мача натискът на „суперорлите” се засили, но основното оръжие бяха хаотичните атаки. В 80-ата минута Якубу Айегбени от състава на Нигерия отбеляза гол, но страничният рефер отсъди засада. Сейду Кейта пък нацели напречната греда на "зелените", но гол така и не падна.