Мали победи Буркина Фасо с 2:1 в осминафинален мач от Купата на африканските нации. Малийците ще имат тежък сблъсък на четвъртфиналите срещу домакина на турнира Кот д"Ивоар.

Мали излезе напред в резултата още в третата минута, когато Амаду Айдара зсече центриране от крилото около точката на дузпата и нанесе добър удар с глава, който срещна левия страничен стълб, след което Едмон Тапсоба бе леко неориентиран и си вкара автогол.

Половин час след началото на срещата малийците пропуснаха златна възможност да отбележат втори гол, след като Ласин Синайоко си освободи пространство в наказателното поле и стреля към десния ъгъл, но Ерве Кофи направи страхотно спасяване.

Минута след началото на второто полувреме все пак падна втори гол във вратата на Буркина Фасо. Хамари Траоре пусна хитър извеждащ пас за Ласин Синайоко, който навлезе в наказателното поле и с премерен удар покачи на 2:0 в полза на Мали.

В 57-ата минута Буркина Фасо върна едно попадение, след като звездата на тима в нападение Бертранд Траоре изпълни точно дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кики Куяте.

Мали си поигра с огъня в края на срещата. В последната минута от редовното време Буркина Фасо стигна до втори гол чрез Исуфу Дайо, който обаче не бе признат заради засада и така малийците продължиха напред.