Отборът на Мадагаскар не спира с изненадите, като продължава в следващата фаза от турнира за Купата на африканските нации.

Тимът, който е и дебютант в състезанието, елиминира съперника си Конго след изпълнения на дузпи. Абел Анисе и компания се наложиха с 4:2, след като в редовното време двубоят не бе излъчил победител, а крайният резултат бе 2:2.

Така Мадагаскар се класира за 1/4-финалите на турнира.

Снимка 430469

Източник: Twitter

Ибрахим Амада откри резултата в 9-ата минута. Седрик Бакамбю изравни бързо, но капитанът Фанева Има Андриатсима отново изведе Мадагаскар напред 13 минути преди последния сигнал.

В последната минута на редовното време Шансел Мбемба направи 2:2 и прати мача в продължения, а при 11-метровите наказателни удари Марсел Тисеран и Яник Ноласие пропуснаха за ДР Конго, а всички изпълнители за Мадагаскар бяха точни.

Халфът на Лудогорец Абел Анисе отново изигра цял мач.

Абел Анисе се нареди до Салах, Мане и Марез

Халфът на Лудогорец се справя блестящо на турнира за Купата на африканските нации