Камерун надигра трудно отбора на Тунис с 3:2 след продължения и се класира за полуфинал в турнира за Купата на Африканските нации.

Мбия откри резултата за камерунците в 19-ата минута, след като се възползва от центриране отляво по атаката на "неукротимите лъвове" и неразбирателство между бранителите и вратаря на Тунис. Джереми удвои в 26-ата минута след прецизно изпълнен пряк свободен удар.

Бен Саада върна едно попадение за Тунис в 34-ата минута. Така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

През втората част и двата тима се опитаха да решат изхода от срещата в своя полза. Все пак в 80-ата минута след атака по десния фланг Тунис се възползваха от добро центриране и Чихауи възстанови за втори път равенството.

Така срещата трябваше да се реши в продълженията или с дузпи.

Още в началните минути на първото продължение Камерун стигна до попадение. В 93-ата минута след изпълнение на странично хвърляне отдясно, кълбото беше насочено към наказателното поле на Тунис, където попадна в Мбиа и той с топовен шут реализира трети гол за Камерун.

През второто продължение Тунис се опита да се върне за трети път в мача, но не успя. Най-изгодното положение пропусна Ради Жаиди в 119-ата минута на двубоя, а стихийният натиск в последните мигове на срещата от страна на Тунис не доведе до резултат. Така Камерун ще се изправи на полуфинал срещу домакина Гана.