Три гола за едно полувреме на Суфиан Алуди бяха достатъчни на Мароко за победата с 5:1 над Намибия в мач от Група „А" на Купата на африканските нации. Цял мач за победителите изигра халфът на българския ЦСКА Абдеррахман Кабус.

Изгряващата звезда на „Атласките лъвове" Алуди забоде две попадения в първите пет минути, а добави още един с глава в 27-ата минута.

Въпреки ужасния старт играчите на Намибия успяха да се съвземат и в 23-ата минута Брайън Брендел намали за 1:2, но „храбрите войни" не успяха да се преборят с вдъхновените мароканци.

Терик Сектиуи направи 4:1 от дузпа малко преди почивката, а в 73-ата минута резервата Монсеф Зерка отбеляза първия си гол с националната фланелка.

По този начин Мароко се присъедини към Гана в челото на класирането с по три точки, но "Атласките лъвове" имат по-добра голова разлика.

• Намибия - Мароко 1:5
    0:2 Алуди (1, 4), 1:2 Брендел (23), 1:3 Алуди (27), 1:4 Сектиуи (39-д), 1:5 Зерка (73)

Намибия: Шинингаямве, Бенджамин, Гарисеб, Пиенаар, Ейприл (45-Шатимуене), Брендел, Нгатджизеко, Рисер, Бестер (63-Пиниас), Джейкъбс (76-Свартбоой), Каимби

Мароко: Фухами, Кретиен, Ел Арбат, Уаду, Алуди (62-Муктари), Хаджи (73-Зерка), Ел Кадури, Кабус, Сафри, Сектиуи (66-Абушеруан), Шамак