Играчът на Ботев (Пловдив) Антоан Конте и този на Лудогорец Агибу Камара изиграха общо 29 минути за националния отбор на Гвинея при победата над с 4:1 над Етиопия в мач от квалификациите за Купата на африканските нации.

Конте се появи на терена в 65-ата минута, когато замени Ибрахима конте. Агибу Камара влезе в първата минута на продължението на мача, заменяйки Сисе.

Нападателят на Борусия (Дортмунд) Серу Гираси вкара три гола за едно полувреме и бе заменен в 64-ата минута. Той се разписа първо от дузпа в 18-ата минута, след това вкара втори гол в 38-ата, а в продължението на първата част оформи своя хеттрик.

В 48-ата минута Сисе отбеляза четвъртото попадение преди Маркех да върне един гол в 53-ата минута.

Това е първа победа за Гвинея в квалификациите, като отборът вече е трето място в класирането с актив от три точки, докато Етиопия е на последна позиция след 3 кръга със само 1.