Гвинея се наложи с 3:2 над Мароко в мач от Група „А" на Купата на Африканските нации. С два гола за „Сили Насионал" се отчете капитанът Паскал Фейндуно, който впоследствие бе изгонен за удар без топка.

Играещият в ЦСКА Абдеррахман Кабус остана резерва, а бившият играч на Литекс и Берое Абделкарим Киси записа цял мач за „Атласките лъвове".

В 10-ата минута Фейндуно изведе Гвинея напред, след като се разписа от несъществуващ фаул и изненада мароканския вратар Фухами.

В 58-ата минута Исмаел Бангура удвои преднината на „Сили Насионал".

Отговорът на Мароко обаче не закъсня и веднага след изпълнението на центъра Абушеруан с далечен изстрел намали.

Само две минути по-късно капитанът на Гвинея Фейндуно се разписа от дузпа, но само четири минути бе изгонен.

В 90-ата минута Уаду върна още един гол за Мароко, но за повече нямаше време.

• Гвинея - Мароко 3:2
    1:0 Фейндуно (10), 2:0 И. Бангура (58), 2:1 Абушеруан (60), 3:1 Фейндуно (62), 3:2 Уаду (90)

Гвинея: К. Камара, Балде, И. Камара (81-Зайете), Жаби, Калабане, М. Сисе, Сила, И. Бангура, Фейндуно, Мансаре (78-М. Сако), Юла (76-К. Сисе)

Мароко: ухами, Кретиен, Ербате, Уаду, Ел Кадури, Хаджи, Харджа (54-Абушеруан), Киси, Сафри, Зерка (79-Ел Мубарки), Сектиуи (64-Шамак)