Носителят на Купата на Африканските нации Египет стартира с победа защитата на своя трофей, след като победи с 4:2 Камерун в мач от Група „С" на турнира.

Въпреки че бяха без наказания си капитан „фараоните" имаха предимство през първото полувреме и резонно водеха с 2 гола до 16-ата минута.

Хосни се разписа от дузпа в 13-ата минута, след като защитникът на РедингАндре Бикей игра с ръка в наказателното поле. Три минути по-късно двойно подаване на египтяните изведе Мохамед Зидан сам срещу Камени и острието на Хамбургер покачи на 2:0, а в самия край на полувремето с далечен удар изненада камерунския страж.

В началото на втората част "неукротимите лъвове" излязоха променени и Ето'о с глава намали след центриране на Джереми. В 82-ата минута с удар от 30 метра Хосни вкара втория си гол в мача за 4:1, а в добавеното време Самуел Ето'о от дузпа оформи крайният резултат.

Египет - Камерун 4:2

1:0 Хосни (13-д), 3:0 Зидан (16, 45+1), 3:1 Ето'о (51), 4:1 Хосни (82), 4:2 Ето'о (90+3)

Египет: Ел Хадари, Фатала, Гомаа, Моавад (83-Саид), Сайед, Фати, Хосни, Шавки, Мотаеб, Заки (59-Абутрика), Зидан (67-Ал Мухамади)

Камерун: Камени, Макун (36-Биния), Атуба, Бикей, Р. Сонг, Нгуемо (46-Емана), Мбия (46-А. Сонг), Епале, Джереми, Ето'о, Идрису