Египет победи Камерун в дербито на група "Ц" на турнира за Купата на африканските нации с 4:2.

"Фараоните" бяха без наказания Ахмед Хасан. Нападателят на Мидълзбро Ахмед Мидо също не можа да се възстанови от травма и пропусна двубоя, а Хосам Гали предпочете да остане в Англия, за да финализира трансфера си в Дарби Каунти.

Треньорът на Камерун Ото Пфистер пък имаше на разположение всичките си играчи, като погледите приковаваше нападатеят на Барселона Самуел Ето`О, избиран 3 пъти за играч на годината на Африка.

Настоящият шампион на континента Египет обаче откри резултата в 14-ата минута, след като получи право да изпълни дузпа в 14-ата минута. След центриране на Заки отдясно топката удари в ръката Андра Бики.

Зад бялата точка застана Хосни, който откри резултата макар и да трябваше да повтори изпълнението си.

Само 3 минути по-късно Камерун отново бе шокиран. Този път Мохамед Зидан се разписа, получавайки топката от Емад Мотеаб.

В 45-ата минута Египет сломи психически своя опонент с трето попадение. То отново бе дело на Мохамед Зидан, който с клиничен изстрел прати топката в десния ъгъл на вратата на Карлос Камени.

В началото на второто полувреме Самуел Ето`О все пак върна надеждите на Камерун. Нападателят се разписа в 51-ата минута след центриране на Джереми.

Играчите на Камерун се втурнаха в атака, но това им изигра лоша шега. В 82-ата минута те отново бяха наказани. Хосни стреля от около 25 метра и топката влетя за четвърти път във вратата на Камени.

В добавеното време на срещата Камерун получи право да изпълни дузпа. Фаталиах наруши правилата в наказателното поле, което даде възможност на Ето`О да оформи крайното 4:2 в полза на Египет, който започна турнира по убедителен начин.