Нова победа постигнаха новаците в "А" група Академик (София), този път с 2:1 срещу втородивизионния Ком-Миньор (Берковица).

В 25-ата минута Мирослав Будинов откри резултата след чудесно подаване на Самир Аесс, но преди и след това изпусна доста сериозни положения.

В началото на второто полувреме гостите от Берковица изравниха, възползвайки се от грешка на опитния централен защитник Иван Пасков. Разписа се Петър Георгиев.

В последната минута на мача академиците стигнаха все пак до успеха, като от 5 метра точен беше таранът Иван Редовски, който засече подаване на новото попълнение Борислав Балджийски.

Въпреки победата, старши треньорът на Академик Самир Селимински остана недоволен от представянето на тима. Втората част от подготовката на отбора започва в понеделник, като Академик смени лагера си от Старозагорските минерални бани с Банско.