ЦСКА победи Миньор (Перник) с 3:1 в мач от 13-ия кръг на „А” група. „Червените” доминираха в двубоя, игран на „Българска армия”, като над всички бе нападателят Янис Зику, който се отличи с хеттрик.

С тази си победа, ЦСКА оглави класирането, оставяйки Лудогорец на второ място, които обаче са с мач по-малко.

Срещата започна с натиск на „червените”. Гостите изглеждаха доста плахи, но в 8-ата минута успяха да сътворят опасна контраатака чрез Милен Василев. Главният съдия Радан Мирянов обаче зачете доста спорна засада.

В 23-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата чрез Янис Зику. Румънецът реализира след асистенция на Борис Галчев. Попадението на Зику бе негово десето с фланелката на „червените”. В последвалите минути темпото на игра спадна. В 40-ата минута Спас Делев вкара топката в мрежата на „жълто-черните”, но съдията Мирянов отмени гола заради очевадна засада на нисичкия нападател.

През втората част, гостите все пак се осмелиха да погледнат към вратата, пазена от Иван Караджов. В 64-ата минута „чуковете” смълчаха трибуните на „Българска армия”, изравнявайки резултата след хубава контраатака на "чуковете", в която Божиков подаде към Бибишков, който вкара пред погледите на Костадин Стоянов и Петър Стоянов. Радостта на Миньор обаче продължи 10 минути. Точно толкова бяха нужни на „червените”, за да върнат преднината си.

Спас Делев изпълни корнер, топката попадна в Янис Зику, който безкомпромисно вкара за 2:1. Само три минути по-късно румънецът отбеляза своя хеттрик, вкарвайки във вратата на „жълто-черните” с ефектно завъртане.

В последните минути, мачът се доиграваше и играчите на двата тима не сътвориха нищо значимо. След тази среща, ЦСКА е първи в класирането, а Миньор остава на 9-ата позиция.