ЦСКА надигра състава на Витоша (Бистрица) с 2:0 в мач от втория кръг на Първа лига.

Точни за победителите бяха Тиаго Родригес и Рубен Пинто.

"Армейците" очаквано бяха по-добрият състав на терена, контролираха мача и наложиха превъзходството си, стигайки заслужено до крайния успех.

Снимка 370859

И двата тима започнаха сезона с победи, като "тигрите" надиграха с 2:1 Дунав (Русе), а "червените" се справиха с 2:0 с Локомотив (Пловдив).

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Витоша (Бистрица) - ЦСКА 0:2, голове на Тиаго и Пинто!

Начало на битката на националния стадион

Първото полувреме очаквано премина под доминацията и превъзходството на ЦСКА. "Червените" се втурнаха в атака още от първите минути на двубоя, като не спряха да притискат съперниковата отбрана, в опит да я пречупят.

Това се случи още в 10-ата минута, когато новата перла в селекцията на "армейците" Мауридеш доказа, че освен добър голмайстор е и чудесен асистент. Нападателят прати прецизен пас към влизащия на скорост Тиаго Родригес, за когото сякаш не остана нищо друго, освен да продължи кълбото към целта.

Снимка 370858

Ранният гол не доведе до отпускане в "червените" редици. Напротив. Столичани продължиха да атакуват опонента си и в 17-ата минута на двубоя стигнаха до отбелязването и на второ попадение. То бе дело на Пинто, който се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и на празна врата просто нямаше как да сгреши.

Снимка 370856

Домакините изглеждаха обезверени и разочаровани от развоя на мача, а съперниците им така и не спираха да упражняват натиск.

В самия край на полувремето дойде редът и на Витоша да покаже какво могат най-добрите изпълнители в тима. На два пъти се налагаше Черниаускас да се намесва решително, като по всяка вероятност ако не бяха добрите му изяви, бистричани все пак щяха да стигнат до гол, който можеше да направи мача много по-интересен.

Снимка 370853

Това обаче не се случи и ЦСКА се оттегли в почивка с две чисти попадения предимство.

Вторите 45 минути далеч не бяха толкова интересни за наблюдаване.

Основната причина за това не беше толкова умората в двете единайсеторки на терена, колкото отдръпването на ЦСКА в задни позиции.

Снимка 370857

"Червените" приеха играта в средата на терена и в собствената си половина, като атаките им бяха съвсем периодични и по-скоро целящи да поддържат темпото и напрежението и в съперниковата защита.

Тактиката на Ел Маестро сработи и "армейците" се поздравиха с поредния си "чист" успех през сезона до момента, на всички фронтове.

Снимка 370860

В ЦСКА в лазарета оставанаха Атанасов и Енрике. Кирил Десподов пък така и не се появи в игра тази вечер.

Главен съдия на срещата бе Станислав Ставров, с помощници Мартин Венев и Георги Минев.