Отборът на Витоша (Бистрица) загуби от този на Ботев (Пловдив) в късния мач от съботната програма на Първа лига.

Домакините отстъпиха с 0:2. Автор на първото попадение в мача стана лидерът на "канарчетата" Тодор Неделев, разписал се от фаул. Вторият гол бе реализиран от Густаво в продължението на срещата.

Снимка 374975

Двубоят бе от голямо значение за "жълто-черните", които не стартираха убедително в шампионата, а като за капак загубиха и дербито с Локомотив (Пд) преди седмица.

За Ботев в предни позиции започна като титуляр завърналият се в тима Антонио Вутов. Стивън Петков не е напълно възстановен, но все пак влезе като смяна в срещата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Витоша (Бистрица) - Ботев (Пловдив) 0:1, гол на Неделев от свободен удар!

Битката започна

Първото полувреме предложи на феновете по трибуните атаки и към двете врати, като в началото на двубоя ситуациите за отбелязване на попадение се редуваха една след друга.

С течение на двубоя емоциите затихнаха, а играта се успокои.

Младите футболисти на домакините показаха завидна устойчивост в защита, като успяваха да се справят с акциите на "канарчетата", преминаващи основно през Вутов, Неделев и Балтанов.

Снимка 374977

Именно Тодор Неделев стана автор на първото попадение в мача, след като в края на 33-ата минута изпълни по чудесен начин свободен удар в близост до полето на Николай Георгиев. Стражът на Витоша не се намеси по възможно най-убедителния начин, като топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата му за 0:1.

Футболистите на Витоша опитаха да върнат бързо полученото попадение, но центриранията в полето на Кайзер бяха бързо овладявани от бранителите пред него.

Снимка 374978

В края на полувремето Балтанов можеше да удвои преднината на гостите, но изстрелът му не намери очертанията на целта.

Вторите 45 минути бяха изпъстрени от множество нарушения и груби влизания, поради което главният съдия започна да показва и официални предупреждения.

Играта се накъса, а положенията бяха далеч по-малко, отколкото през първата част.

Снимка 374979

Стивън Петков се появи на терена, влизайки като смяна, но в представянето му определено се забеляза припряност и излишна нервност, като той извърши и няколко ненужни нарушения и бе официално предупреден.

Нова промяна в резултата беше регистрирана едва в продължението на мача, когато грешка на вратаря на домакините бе наказана от Густаво, разписал се за крайното 0:2.

Двубоят бе изгледан от треньора на ЦСКА Нестор ел Маестро и брат му Никон, както и от бившия наставник на Ботев (Пд) - Милен Радуканов.