Витоша (Бистрица) сложи край на негативната си серия от пет поредни загуби. "Тигрите" на Росен Кирилов достигнаха до ценен успех с 1:0 при домакинството си на Славия. Единственото попадение в мача реализира бившият играч на "белите" - Наско Милев в 72-ата минута. Младежкият национал прие това попадение доста емоционално, като влезе в остра провокация с малкото фенове на гостите.

Победата за "зелените" можеше да бъде и по-изразителна, ако малко след гореспоменатата ситуация, Георги Амзин бе малко по-акуратен при изстрела си с глава. Триумфът изкачи победителите до 11-ото място във временното класиране.

Снимка 391190

Славия пък инкасира четвърти мач без победа. Хората на Загорчич имаха своите моменти през първата част, когато звездата на тима Галин Иванов на два пъти не успя да отбележи. При втория си опит той дори нацели напречната греда. В 90-ата минута пък резервата Илиян Мицански пропусна да донесе точката от удобна стрелкова позиция.

Витоша (Бистрица) - Славия 1:0 (Развой на срещата по минути)

Единственото попадение отбеляза Наско Милев

В следващия кръг Славия приема ЦСКА в столичното дерби от кръга. Витоша пък има наглед тежката задача да гостува на шампионите от Лудогорец.

С оглед домакинското си предимство, отборът на Витоша беше този, който имаше привилегията да нанесе първата опасност в мача. Ивайло Лазаров центрира акуратно от фаул, но ударът с глава на Амзин попадна право в ръкавиците на сигурния Стергиакис.

Постепенно Славия намери верния ритъм в своето представяне и в 10-ата минута беше изключително близо до отбелязването. Георги Йомов напредна през центъра, след което елегантно продължи за Галин Иванов, останал сам срещу Николай Георгиев. Младият вратар действа решително и изби в ъглов удар.

Снимка 391198

Капитанът на "белите" продължи с активността си по терена, като в 14-ата минута вече преодоля съпротивата на вратаря, но насочването му с глава се отби в напречната греда.

Иво Лазаров: Славия, горе-долу, е отбор от нашата черга

"Върнахме се на победния път в най-удобния момент"

Така дойде 18-ата минута! Гъста мъгла се разстла над стадиона с най-висока надморска височина в Първа лига. В помощ на 22-ата на терена влезе и оранжевата топка, която трябваше да улесни ситуацията в тази тежка метеорологична обстановка.

Витоша отговори на "бялото" предизвикателство с добро заучено положение в 26-ата. Отбраната на съперника се издърпа прекалено рано за изкуствена засада, което остави напълно сам Радко Мутафчийски. Бранителят се разтегна максимално, но ударът му не успя да застраши Стергиакис.

Снимка 391197

Малко преди почивката, Витоша можеше да нанесе своя удар. Отлично центриране на Стефан Христов намери Наско Милев, който не демонстрира достатъчно добър контрол над коженото кълбо и не съумя да накаже своя бивш клуб.

Втората част започна силно за славистите, които сякаш от нищото имаха добра възможност да отбележат. Прострелно подаване в наказателното поле на Ангелов се размина с куп от играчи. В крайна сметка топката стигна до дебнещия на далечната греда Георги Йомов, който бе блокиран от добрата намеса на съперниковия вратар.

Сашо Александров: Ще изглеждаме по друг начин срещу ЦСКА

Алвеша: Ще изглеждаме по друг начин срещу ЦСКА

"Мисля, че загубихме незаслужено срещу Витоша"

Вратарят на Славия - Антони Стергиакис направи подарък на "тигрите" в 60-ата минута, след като не боксира убедително при центриране от корнер. Така топката достигна до намиращия се на дъгата Лъчо Котев. Младокът обаче прати своя изстрел малко над горната греда.

Снимка 391199

Така се стигна до решителната 73-ата минута, в която "тигрите" на Росен Кирилов поведоха в резултата. Стефан Христов проби марково по крилото, след което пусна за непокрития на дузпата Наско Милев. Нападателят елегантно обърна своя глезен и майсторски матира Стергиакис за 1:0. Радостта на голмайстора бе изключително голяма, като за капак той започна да провокира и агитката на Славия. Бившият играч на "белите" явно се опитваше да демонстрира, че неправилно е бил прогонен от кв. "Овча купел" през лятото.

Загорчич: През второто полувреме нямахме никаква дисциплина

"Пропускаме прекалено много положения"

Положението за "белите" можеше да стане още по-тежко в 74-ата минута. Отбраната на гостите отново проспа опасно центриране, като този път до добрия шанс необезпокоявано стигна Георги Амзин. Капитанът на Витоша отправи изстрел с глава, който по чудо не порази далечния ъгъл на Стергиакис.

Снимка 391193

В заветните мигове от двубоя Витоша здраво се окопа пред собственото си наказателно поле. Големият шанс за гостите се откри малко преди последния съдийски сигнал на Неделчо Гаджалов. Появилият се като резерва Илиан Мицански се озова на стрелкова позиция, ала топката премина покрай дясната греда на "тигрите".