Отборите на Витоша (Бистрица) и Септември завършиха наравно 0:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха интересен мач на стадиона в Бистрица, като могат да съжаляват, че не взеха пълния комплект от точки от мача.

В 41-ата минута чист гол на Мартин Тошев от състава на гостите бе отменен заради несъществуваща засада, за през втората част резервата в състава на "тигрите" Григор Долапчиев пропусна две отлични възможности за попадение.

Така Витоша продължава да няма победа в Първа лига. Отборът на Костадин Ангелов е твърдо на последното място във временното класиране с актив от 7 точки.  Септември е седми с 28 пункта.

Витоша (Бистрица) - Септември 0:0

Витоша (Бистрица) - Септември 0:0, отмениха редовен гол на гостите

Домакините все още търсят първа победа в Първа лига

Първият точен удар в мача дойде едва в 15-ата минута. Иван Тилев шутира от границата на наказателното поле, но не затрудни Василев, който улови. В ответната атака Стефан Христов бе изведен на добра позиция от Гочев, но нападателят стреля слабо и Галев не се затрудни.

В 19-ата минута вратарят на Витоша не успя да улови топката след центриране отляво, но за негов късмет зад гърба му нямаше играч на Септември, който да вкара на празна врата.

Снимка 344784

В 22-ата минута се откри нов шанс за гол пред Христов. Нападателят нанесе странен удар с глава, който можеше да изненада Галев, но топката кацна върху мрежата зад напречната греда. Малко по-късно отново Христов се озова на стрелкова позиция, но не намери очерванията на вратата.

В 41-ата минута нападателят на гостите Мартин Тошев бе изведен сам срещу Василев от Борис Галчев и вкара, но голът му бе отменен заради несъществуваща засада.

Шеф в Септември беснее срещу съдиите в Бистрица

Кристиян Добрев поиска обяснение от Станислав Ставров за отменения гол на Мартин Тошев

Втората част започна с отличен шанс за Септември. Борис Галчев изпълни безупречно пряк свободен удар, но Християн Василев демонстрира отличен рефлекс и спаси вратата си от гол.

Шест минути по-късно Григор Долапчиев бе оставен непокрит на далечната греда, но с глава прати топката от външната страна на мрежата.

Снимка 344779

В 76-ата минута "тигрите" направиха отлична атака отдясно. Долапчиев съхрани топката и даде пас към Румен Гьонов. Крайният бранител напредна и пусна пас по тревата към точката на дузпата. Там бе Садула, който стреля, но Богомил Дяков със самоотвержен шпагат предотврати опасността.

Николай Митов: Изиграхме слаб мач

"Не трябва да повтаряме представянето си от днес"

В 82-ата минута Василев предвидливо излезе и изби удар на Байду. В 88-ата минута Григро Долапчиев направи непростим пропуск. Стефан Христов проби отдясно и намери нападателя на няколко метра от вратата, но юношата на ЦСКА стреля над напречната греда.

Така срещата между двата тима завърши без попадения.