Витоша (Бистрица) и Ботев (Враца) завършиха наравно 1:1 в мач от 8-ия кръг на Първа лига в мач, който беляза завръщането на Валери Божинов в родния футбол. Нападателят го направи със стил, реализирайки попадението за врачани в 27-ата минута. Десет по-късно Михаил Лазаров изравни.

Двата тима създадоха по още-няколко добри възможности за гол, като тези пред вратата на гостите бяха по-чисти, но Долапчиев и Садула пропуснаха.

След днешната среща Витоша събра 10 точки и заема 8-а позиция във временното класиране. Ботев има две по-малко и е десети.

Витоша - Ботев (Враца) 1:1

Витоша - Ботев (Вр) 1:1, Лазаров изравни

Двубоят започва в 17:30 часа

Срещата започна с минута мълчание. Така бе отдадена почит към паметта на загиналите играчи на Павликени.

Първата по-интересна ситуация дойде в 8-ата минута, когато Долапчиев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където негов съотборник не успя да засече топката. Четири минути по-късно Котев стреля с глава, но топката се отклони от играч на гостите и излезе в корнер.

В 23-ата минута Ботев организира опасна атака отляво. Фиданин и Атанасов комбинираха и офанзивния футболист опита да намери Валери Божинов в наказателното поле, но защитник на Витоша изчисти топката.

Снимка 378429

В 27-ата минута дойде моментът на Божинов. Нападателят вкара страхотен гол засичайки от движение пред наказателното поле центриране на Петър Атанасов. Седем минути след това нападателят опита отново да се разпише, но не успя да нанесе хубав удар със задна ножица.

В 37-ата минута домакините изравниха. Даниел Кутев изведе Ивайло Лазаров на стрелкова позиция, а халфът с техничен удар наказа Красимир Костов.

Снимка 378431

Малко след това Григор Долапчиев опита да се разпише със задна ножица, но вратарят на врачани изби в корнер.

В края на първата част Спас Георгиев се устреми сам срещу Християн Василев, но Тодор Гочев с отличен шпагат предотврати опасност за своя страж.

Снимка 378423

Втората част започна по-добре за домакините. Пет минути след подновяването на играта Григор Долапчиев засече с глава центриране, но Костов улови кълбото. В 54-ата минута опасен удар на Спас Георгиев от границата на наказателното поле мина покрай вратата.

В 62-ата минута Иван Вълчанов центрира в наказателното поле, където Четин Садула се пребори за позиция и стреля с глава от близка дистанция, но над вратата. Десет минути по-късно Лазаров намери Вълчанов в наказателното поле, но халфът с глава стреля покрай вратата.

Снимка 378424

Дълбоко в добавеното време Емил Стоев стреля извън наказателното поле, а Домовчийски не успя да засече кълбото във вратата. Така двубоят завърши без победител - 1:1.